MaRweb.sk - Měření při spalování odpadu

4. května 2013 v 9:07 | MaRweb.sk |  Produkty


HLADINA Radarové meranie hladiny TLAK Snímače relatívneho tlaku
Náročné provozní podmínkyVe spalovně je třeba umístit na spalovací rošt vysoké pece stanovené množství odpadu, které postupuje vysokou pecí a je spalováno při teplotě udržované na hodnotě až 1 000 °C (obr. 1). Proto je nutné dopravovat k roštu velké množství vzduchu. Pro automatický a spolehlivý provoz je zapotřebí používat moderní měřicí techniku, která např. přesně stanoví množství dopravovaného vzduchu a jeho tlak.Měření průtoku vzduchu: Vegadif 55
Ke spalovacímu roštu je vháněn shora primární vzduch a zdola sekundární. Průtok vzduchu v každém příslušném potrubí je měřen v úseku, který obsahuje Venturiho trubici. Jde o definovanou zúženou část v potrubí, která umožňuje měřit průtočné množství tekutiny v potrubí podle rozdílu tlaku v místech zúženého průřezu trubice a před ním. Pro přesné měření rozdílu tlaku je zde použit převodník tlakové diference Vegadif 65 s kovovou membránou a s vhodným měřicím rozsahem. Výstupní signál 4 až 20 mA odpovídá průtoku vzduchu. Výhodou tohoto převodníku je kovová měřicí buňka, malé měřicí rozsahy do 1 kPa a přesnost 0,075 %.


Měření tlaku dopravovaného vzduchu: Vegabar 52
Pro dodatečné monitorování obou sekcí potrubí (2,5 až 6 kPa) je určen převodník tlaku Vegabar 52. Vysoká pec je konstantně provozována za malého podtlaku. Výhodou tohoto převodníku tlaku je mimo jiné vysoký stupeň přetížitelnosti a speciální vibrační odolnost.


Měření tloušťky vrstvy na roštu: Vegapuls 68
Při spalování je nutné zajistit, aby na roštu byla vrstva materiálu stanovené tloušťky, tedy asi 50 cm. Tloušťka vrstvy je měřena radarovým hladinoměrem Vegapuls SR68 ze vzdálenosti přibližně 20 m. Tento bezkontaktní radarový hladinoměr nové generace přesně měří výšku hladiny přes spalované plyny při teplotě okolo 800 °C a přes plameny na roštu o teplotě asi 1 000 °C. Spolehlivost měření je zajištěna přesným zaměřením mikrovlnného signálu. Tam, kde je třeba měřit výšku hladiny při vysokých teplotách, je nutné zajistit dokonalé chlazení elektroniky snímače. Tuto funkci vykonává jednak chladič a také připojený ofukový systém. Proto je možné bez jakýchkoliv problémů měřit při teplotě okolo 1 000 °C. Hlavní předností tohoto hladinoměru je jeho schopnost měřit ze vzdálenosti až 70 m. Spolehlivé fungování měřicího přístroje je zajištěno dokonce i při měření horkých produktů. Díky tomu, že jej lze připojit na ofukovový systém, je tento přístroj bezúdržbový.


Měření hladiny v odstruskovači: Vegabar 64 nebo Vegapuls 67
Stále horké uhlíky padají na konci spalovacího roštu do mokrého odstruskovače (wet deslagger), který je zaplněn vodou. Výška její hladiny je měřena redundantní soustavou dvou snímačů Vegabar 64 a směs vody a uhlíků je automaticky vypouštěna. Snímače jsou opatřeny kapacitní keramickou měřicí buňkou Certec, která je vysoce odolná proti abrazivním uhlíkům. Keramická membrána snímačů je umístěna absolutně v čele (provedení front-flush) což zabraňuje tvorbě usazenin v místě připojení procesu. Keramické měřicí čidlo propůjčuje snímačům cenné vlastnosti: robustnost, chemickou odolnost a velkou přetížitelnost (až 150krát). Speciální safírová keramika s drsností povrchu 0,5 μm je patentem firmy Vega.


V závislosti na hustotě uhlíků a jejich tuhosti mohou vzniknout extrémní nánosy a mohou se zde nashromáždit zbytky. V těchto případech je vhodnější použít bezkontaktní radarový hladinoměr, např. Vegapuls 67. Měřicí schopnost tohoto hladinoměru není dokonce ovlivňována ani pěnou na hladině měřeného povrchu. Díky zapouzdřenému anténnímu systému je tento hladinoměr bezúdržbový.
Navštívte nás tu www.marweb.sk pre viac informácii.
MaRweb.sk - Meranie a Regulácia
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Online Marketing
Add blog to our blog directory.